Evropská petice za zákaz pesticidů hubících včelstva v obrovském rozsahu po celé Zemi

včelaMilí přátelé, děje se to potichu a globálně, umírají miliardy včel, což ohrožuje naši úrodu a potraviny. Ale během 72 hodin by Evropská unie mohla přistoupit k zákazu těch nejjedovatějších pesticidů, a vydláždit tak cestu ke globálnímu zákazu, který by včely zachránil před vymíráním.

Čtyři země EU už tyto jedy začalo zakazovat a některé populace včel se již zotavují. Před několika dny oficiální dozor nad Evropskou potravinovou bezpečností poprvé uvedl, že určité pesticidy včely osudově poškozují. Právní experti a evropští politici teď už volají po jejich okamžitém zákazu. Ale Bayer a další gigantičtí výrobci pesticidů tvrdě lobují, aby je udrželi na trhu. Pokud teď vybudujeme ohromnou záplavu veřejného pobouření, můžeme Evropskou komisi dotlačit k tomu, aby naše zdraví a životní prostředí upřednostnila před ziskem nemnohých.
Víme, že naše hlasy se počítají! Přinejmenším naše petice s 1,2 milionem hlasů donutila úřady US, aby otevřely o pesticidech formální konzultace – a teď když dosáhneme 2 milionů, můžeme přesvědčit EU, aby se zbavila těch šílených jedů a vydláždila cestu k celosvětovému zákazu. Podepiš naléhavou petici a pošli to každému – Avaaz a klíčoví poslanci naše poselství doručí přímo na bruselské zasedání:
http://www.avaaz.org/en/hour_to_save_the_bees_f/?bYdqMdb&v=21394
Včely nedělají jenom med, jsou rovněž kriticky důležité pro pozemský život, každý rok opylí 90% rostlin a plodin – s odhadovanou hodnotou 40 miliard dolarů a více než třetinu dodávek potravin v mnoha zemích. Bez okamžité akce k záchraně včel by mnoho z našeho oblíbeného ovoce, zeleniny a ořechů mohlo zmizet z našich pultů.

V posledních letech jsme spatřili prudký a znepokojivý globální pokles populace včel – některé druhy včel už vyhynuly a některé z US druhů jsou jen na 4% svých předchozích počtů.Vědci se pídí po odpovědích a nyní Evropský úřad pro potravinovou bezpečnost říká, že toxické chemikálie zvané neonikotinoidové pesticidy by mohly být tím, co za smrt včel odpovídá.Francie, Itálie, Slovinsko a i Německo, kde sídlí jejich hlavní výrobce Bayer, už zakázaly jeden z těchto včely hubících pesticidů. Bayer ale nadále svůj jed exportuje po celém světě.
Nyní ale tahle záležitost začíná vřít. Členové parlamentu EU stupňují svůj  tlak na Evropskou komisi a klíčové vlády, aby protlačili novou legislativu zákazu těchto smrtících pesticidů a my jim můžeme nabídnout veřejnou podporu, kterou potřebují, aby vzdorovali mocné pesticidové lobby. Podepiš naléhavou petici evropským vůdcům a pak tenhle e-mail široce rozešli:
http://www.avaaz.org/en/hour_to_save_the_bees_f/?bYdqMdb&v=21394Náš svět se musí trápit s hrozbami, abychom jej učinili obyvatelným a naplnili jej úžasností. Komunita Avaaz se dala dohromady, aby bránila jak velké, tak malé. Jestli zvítězíme v bitvě o udržení Mezinárodní velrybářské komise, aby nepovolila vraždy těchto obrů, nebo v záchraně včel, těch droboučkých stvořeníček, na nichž toho tolik závisí, to záleží na tom, dáme-li se dohromady a postavíme se za takový svět, jaký my všichni chceme.

S nadějí,
Luis, Ari, Alice, Iain, Ricken, David, Alaphia a tým AvaazZDROJE:

Pesticides pose danger to bees (European Voice)
http://www.europeanvoice.com/article/2013/january/pesticides-pose-danger-to-bees/76158.aspx

Crop pesticides are ‘killing our bees’ – says MEP (Public Service Europe)
http://www.publicserviceeurope.com/article/3007/crop-pesticides-are-killing-our-bees-says-mep#ixzz2JGICse6a

Death knell for nerve agent pesticides in move to save bees (Independent)
http://www.independent.co.uk/environment/nature/death-knell-for-nerve-agent-pesticides-in-move-to-save-bees-8454443.html

Give Bees a Chance! (The Greens European Free Alliance)
http://www.greens-efa.eu/give-bees-a-chance-9012.html

Studies fault Bayer in bee die-off (Christian Science Monitor)
http://www.csmonitor.com/Science/2012/0406/Studies-fault-Bayer-in-bee-die-off

Převzato z http://orgo-net.blogspot.cz
Jak nám celá akce dopadla?
To si můžete přečíst zde:

http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/boj-proti-vymirani-vcel-se-v-evrope-odklada-zakaz-pesticidu-neprosel

Klikni ZDE a sdílej tento článek na Facebooku

Diskuze

Přidejte svůj názor k tomuto článku.

Pokud se Vám nezobrazuje diskuze, máte pravděpodobně aktivní blokování reklam AdBlock nebo podobný systém.

Copyright © 2013 Blog Soukr.cz