Voda – základní lidské právo

kapka vodyVoda je nezbytná pro život na naší Zemi. Lidské tělo je složeno ze 70-75% z vody a mozek až z 85%. Denně potřebujeme dodat tělu pro jeho správné fungování kolem 2l čisté vody. Další vodu potřebujeme na přípravu jídla a nutnou hygienu.

Otočíme kohoutkem a voda teče. Nejenže teče voda, ale teče voda čistá, pitná. Nepřipouštíme si, že jsou na světě milióny lidí, kteří k vodě nemají přístup. Nosí ji často z kilometry vzdálených studní ve velmi špatné kvalitě. Je to ale daleko. Nás se to zatím netýká. Zatím.

V brzské době ale může být jinak. Nejenomže se šířící oblast sucha může dotknout naší republiky, což už dnes pociťuje jižní Morava, ale zejména Evropskou Unií chystaná liberalizace trhu s vodními zdroji a zajištění přístupu k vodě, může znamenat konec zajištění práva na čistou vodu.

Proto vznikla i občanská iniciativa “VODA a Sanitační zabezpečení jsou lidská práva!”

Nejdříve se bude jednat o velké zdroje, poté přijdou na řadu malé, soukromé. Neznamená, že máte studnu a můžete být bez obav. Je potřeba se za přístup k vodě postavit s plnou silou a dát mocným světa najevo, že základní práva, k nimž přístup k vodě určitě patří, si nenecháme vzít.

Připojte svůj podpis pod tuto iniciativu a pomozte tak zachránit přístup k vodě. Bruselská komise se výzvou bude zaobírat teprve tehdy, bude-li mít dostatečný počet ověřených a ověřitelných podpisů. Proto neváhejte. Nejenom Vaše děti, alu už i Vy byste mohli zanedlouho mít omezený přístup k pitné vodě.

Podepsat můžete zde.

 

Klikni ZDE a sdílej tento článek na Facebooku

Diskuze

Přidejte svůj názor k tomuto článku.

Pokud se Vám nezobrazuje diskuze, máte pravděpodobně aktivní blokování reklam AdBlock nebo podobný systém.

Copyright © 2013 Blog Soukr.cz