Potraviny

Radiační normy pro potraviny z Japonska

radiaceZvolnění radiačních norem pro potraviny

Evropská unie zvolnila radiační normy pro potraviny dovážené z Japonska. Před Fukušimou byl limit 600 becquerelů na kilogram, nyní je to 1250 becquerelů.
Rád bych se proto zeptal, jak se k tomuto staví SUJB a jaké toto zvolnění norem může mít následky na lidský organismus. Byli jste o této změně norem informování, konzultoval to někdo s vámi, jsou tyto normy pro ČR závazné nebo má ČR nadále své staré přísnější normy?
Díky za odpověď. (Zdeněk Karmelita – 4.4.2011)

Číst celý článek

Roundup

roundupO tom, že geneticky modifikovaná kukuřice způsobuje hrůzné nádory a další vážná onemocnění, jsem psala minule. Největším propagátorem je firma Monsato. Co ale takový celosvětově nejrozšířenější herbicid používaný velmi často i u nás – Roundup, který vyrábí rovněž Monsato?

Cituji Wikipedii: „Roundup je registrovaná ochranná známka pro skupinu totálních herbicidů vyráběných americkou firmou Monsato, jejichž účinnou látkou je glyfosát.“ Tento glyfosát blokuje jeden speciální enzym, což vede k narušení tvorby bílkovin a smrti organismu.

Monsato falešně tvrdí, že poločas rozpadu herbicidu je 32 dní a po té již po něm v půdě nezůstane ani stopa. Vědecké důkazy ale potvrzují pravý opak.

Číst celý článek

Zákaz GMO v Polsku

Rat-Tumor-Monsanto-GMO-Cancer-Study-3-Wide1Aktivisté v Polsku zaznamenali první krok k vítězství. Od 1.2.2013 je v Polsku zakázáno pěstovat geneticky modifikované plodiny (GMO). Je to výsledek osmiletého snažení, přesvědčování veřejnosti i farmářů. Polsko se tak zařadilo mezi státy, které již takovýto zákaz vydaly – jako například Rakousko, Maďarsko, Německo, Řecko, Dánsko nebo Francie. I Rusko v loňském roce vyhlásilo zákaz dovozu GMO kukuřice.

Největším výrobcem geneticky upraveného osiva je americká firma Monsato, která u nás šíří kukuřici MON 810. Německá společnost Bayer prodává geneticky upravené osivo kukuřice pod značkou T 25.

Číst celý článek

Potravinová soběstačnost

P1030680Myslíte si, že je to nemožné? Já ne.

Markety a supermarkety nám nabízí kvanta různých druhů potravin. Velmi rychle jsme si za poslední desetiletí zvykli tyto většinou levné potraviny nakupovat. Je to pohodlné. Auto zaparkujeme před nebo přímo v marketu. Velké pojízdné nákupní koše napěchujeme vším potřebným i nepotřebným až po vrch. Vždyť je to výhodné, je to v akci. S košem plným zboží prokličkujeme mezi dalšími lákadly zpět k autu, obsah přemístíme do kufru automobilu a hurá s ním domů do lednice a špajzu. Při laciných televizních pořadech potom ujídáme a ujídáme. Jídlo se stává drogou. Doslova a do písmene. Ovoce a zelenina vypěstovaná na chemických substrátech, maso v různých velkochovech. Tady se podívejte na krátká, velmi zajímavá, ale nechutná videa, abyste viděli, co nabízí markety a co jíte.

Číst celý článek

GMO, nebo-li geneticky modifikované potraviny.

poleJsme jednoznačně proti pěstování i používání GMO potravin na našem trhu a GMO osiv v našem zemědělství.

Tyto potraviny způsobují zejména nádorová, ale i mnohá další onemocnění. To je vědecky dokázáno. Pouze tyto důkazy nejsou pro určité skupiny ve vrcholných funkcích vhodné, proto se v USA nezávislý výzkum vůbec nedělal a v EU se po předložení nezvratných důkazů vědecký tým rozpustil.

Dokonce ČT2 uveřejnila velmi zajímavý pořad na toto téma, který ukazuje i benevolentnost našich úředníků při schvalování povolení k pěstování.

Číst celý článek

Copyright © 2012 Blog Soukr.cz