Zdraví

Braňme byliny proti EU

10052012537Možná vám zní nadpis příliš nadneseně, vždyť bylinami léčily neduhy už naše praprababičky, ale je to tak. Nařízení EU směřují k zákazu nejen užívání bylin, ale dokonce i k jejich pěstování na zahrádkách. Takový zákon byl již přijat v USA, jen ještě nebyl uveden v platnost. EU vydala již několik směrnic omezujících užívání a šíření bylin a extraktů z nich.

Poslední teprve nedávno, v prosinci letošního roku. Zakazuje u bylin, bylinných přípravků a směsí z nich uvádět jakékoliv jejich zdravotní účinky. E-shopy nesmí ani přesměrovat na herbáře.

Číst celý článek

Očkování, imunita a příroda

injekceDěti jsou naší radostí, naším životem i naší budoucností.

Ti z nás, kteří je milují, tak je i chrání, pečují o ně, vzdělávají je. Ne všechny děti ale mají to štěstí. O tom ale v jiném článku.

S výchovou úzce souvisí i lékařská péče a prevence, na niž navazuje a měla by s ní úzce spolupracovat i péče sociální. Jak to doopravdy je, vidíme z některých prosáknutých zpráv do médií. Někdy mi přijde, že někteří sociální pracovníci se drží hesla: „Do toho,  kde je opravdový problém, je lépe nestrkat nos. Zviditelnit se je třeba na případech drobných, kde nic nehrozí.“

Číst celý článek

Copyright © 2012 Blog Soukr.cz